Az Economist magazin kihirdette: „2019 a Vegán Éve.” Ez egy figyelemreméltó kijelentés.
Kutatások szerint rendkívül rövid idő alatt – pontosan négy év alatt – nemcsak egyes országokra, hanem az egész világra hatással volt az, hogy egyének a hús helyett vegán élelmiszer-helyettesítőket választottak.
Más szavakkal: te és én nap mint nap olyan döntéseket hozunk a vásárlásaink és étkezéseink során, amelyek megváltoztatták – és továbbra is változtatják – a világ gazdaságát.
Ha valaha is elgondolkodtál azon, vajon mi, egyének képesek vagyunk-e megváltoztatni a világot, jobb hellyé tenni azt minden élőlény számára, akkor most itt a válasz. Igen, képesek vagyunk, megtettük, és mindezt csupán 4 év alatt.
A választás hatalmas erő.
Ez a kis írás reményt kelt bennünk, hogy az emberi lény nemcsak a saját egészségével és boldogságával törődik, hanem mindannyian arra törekszünk, hogy újjáformáljuk a világot. A figyelem a millenials-ra, vagyis az Y generációra irányul, mert „átveszik a vezetést, és az üzleti élet, a kormányok követni fogják őket.” Az én meglátásom szerint ebben a nagyarányú változásban és a felelősségben az Y generáció osztozik a X, a Z nemzedékkel, a baby boomerekkel és mindenkivel szerte a világon, aki együttérző módon, és a választás erejét használva így döntött.
Az Economist rámutat arra, hogy a nagy gazdasági szereplők, mint például a McDonalds, felfigyeltek erre a trendre. Kiemeli a vegán élelmiszeripari cégek virágzását a piacon, megemlítve a Beyond Meat és a Vivera (egy holland vállalkozás, amelynek vegán steakjei iránt jelentős a kereslet Európában) óriási eladásait.
Az Economist „átalakító technológiáknak” nevezi őket, és azt sugallja, hogy a vegán iparágak – mind az élelmiszer-, mind a ruhagyártásban – jó befektetések és a jövő hírnökei. Ezek az iparágak ennek megfelelően segítenek majd csökkenteni „az állattenyésztés környezeti lábnyomát”.
Ez nagy jelentőségű kijelentés, ugyanis a klímaváltozás ügye most a figyelem középpontjában van. Az Economist azt sugallja, hogy támogassuk az éghajlatváltozás ellen küzdő iparágakat, mert azok erkölcsileg jók és gazdaságilag is megalapozottak? Remélem, igen.
Jó hír nekünk (és a bolygónk számára), hogy a vegán étrendet többé már nem valamilyen hippi mozgalomnak tartják. Nagyon gyorsan vált főáramlattá, méghozzá nemtől, életkortól, kultúrától, származástól, politikai hovatartozástól és a gazdasági különbségektől függetlenül. Mi egyéb tudna összehozni bennünket – mindannyiunkat –, mint a közös érdeklődésünk a vegán életstílus iránt, amely nemcsak a mi egészségünket biztosítja, hanem a gyermekeinkét, az állatokét is, akikkel ezen a planétán osztozunk, és ami magának a bolygónak is jó.
Az információk felhasználását a VeggieFestChicago.com engedélyezte.